Hondarribia jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miast w Kraju Basków i trzeba go zobaczyć. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić tylko jedną wioskę w Kraju Basków, to warto zobaczyć właśnie Hondarribię (Fuentarrabia w języku hiszpańskim).

To wioska rybacka, która jest kolorowa i bogata zarówno w architekturę, jak i gastronomię. To prawdziwa uczta zarówno dla oczu, jak i dla żołądka. W ostatnich latach obserwuje się w Hondarribia boom w scenie kulinarnej. Dzieje się tak dzięki młodym kucharzom, którzy po studiach, mając odpowiednią wiedzę i doświadczenia, uruchomiło swoją działalność właśnie w Hondarribia. Jakość nowej gastronomii jest porównywalna do tej, którą możesz znaleźć w San Sebastian – drugiej mecce baskijskiej dla smakoszy. Hondarribia stała się również popularnym ośrodkiem turystycznym. Można tutaj też znaleźć wiele sklepów z pamiątkami. Pojawiło się tu również wiele dobrych restauracji i barów.

Poza imponującym gastronomicznym zapleczem, Hondarribia oferuje również dobrze zachowane stare miasto, które jest otoczone murem obronnym, jedynym jaki można znaleźć w prowincji Guipuzcoa. Znajduje się tu wiele pięknych domów baskijskich. Większość z nich posiada drewniane balkony, które są malowane na niezliczoną ilość kolorów. Oprócz domów baskijskich istnieją tutaj również barokowe budynki. Spacerując po brukowanych uliczkach można poznać wspaniałe Stare Miasto. Oprócz Starego Miasta warto tu też zwiedzić okolicę marynarską. Znajduje się tu większość barów i restauracji, z których właśnie słynie Hondarribia. Główna ulica, która biegnie przez okolicę jest deptakiem, na którym znajdują się drzewa, piękne domy i miejsca do jedzenia.

Główną atrakcją turystyczną jest też plaża 800-metrowa, oferująca piasek i ciche wody, na której lubią odpoczywać zarówno mieszkańcy, jak i turyści.