W dzisiejszych czasach marketing internetowy odgrywa coraz istotniejszą rolę w procesie reklamy. Eksperci szacują, że jego znaczenie będzie z roku na rok tylko wzrastać. Oznacza to jednak, że również coraz ciężej będzie nam konkurować ze sobą w tym segmencie.

Warto już dzisiaj zapoznać się z najbardziej podstawowymi zagadnieniami e-marketingu oraz wiedzieć jak prawidłowo z nich korzystać. Pierwszą, bardzo ważną kwestią jest prawidłowe pozycjonowanie naszej strony internetowej. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy przyciągnąć do siebie ogromną ilość konsumentów. Niestety, ale w dzisiejszych czasach liczy się ilość, a nie jakość. Powinniśmy umieszczać tylko i wyłącznie wartościowe linki. Dobry link pomoże nam przyciągnąć jak największą ilość konsumentów, którzy naprawdę są zainteresowani naszą firmą. To właśnie powinno być naszym celem.

Przyciąganie do naszej oferty osób, które naprawdę potrzebują nas w tej chwili. W tym celu powinniśmy umieszczać nasze linki tylko i wyłącznie na stronach o podobnej tematyce. Jeśli nasza firma zajmuje się branżą fotograficzną to najbardziej interesują nas linki ze stron fotograficznych. W ten sposób uzyskamy odbiorców, którzy interesują się tematyką, w której działamy. Są to osoby, które szukają już konkretnej usługi lub sprzętu, dlatego o wiele chętniej dokonają zakupu, niż klient, który znalazł się u nas przez przypadek. Kolejną bardzo ważną kwestią jest niestety ogrom reklam w internecie.

Przez wiele lat każdy z nas narzekał na ilość reklam w telewizji. Niestety, ale obecnie narzekamy na ilość reklam w internecie. Wyskakujące okienka potrafią nie jednego wyprowadzić z równowagi. Powstały nawet programy, które zajmują się blokowaniem wyskakujących reklam. Klienci są znużeni beznadziejnym pozycjonowaniem stron, dlatego zrażają się zarówno do samych linków, jak i do całej tej koncepcji.

Naszym celem jest przecież, aby nasza firma kojarzyła się dla konsumentów dobrze, dlatego wszystkie linki powinny być umieszczone w naturalny sposób, a nie za pomocą specjalistycznych programów do losowego wysyłania setki linków do stron.

Leave a Comment